K sepsání tohoto textu mne inspirovalo video Nicka Vujcice, muže bez rukou a nohou. Nesmírně mne zasáhlo, hlavně věta, ve které říká: „Byl jsem nešťastný, myslel jsem si, že nikdy nebudu mít ženu, protože nemám ruce, kterými bych se jí dotkl. Ale pak mi došlo, že se jí mohu dotknout jinak, svým srdcem!“

 

Nicholas James „Nick“ Vujicic (srbsky Николас Џејмс Вујичић respektive Nikolas Džejms Vujičić, * 4. prosince 1982 v Melbourne) je srbskoaustralský motivační řečník a křesťanský kazatel.

Narodil se se vzácným syndromem zvaným tetraamélie, tedy skoro bez všech čtyř končetin, pouze se dvěma zakrnělýma nohama, z nichž na jedné má dva prsty. V dětství své postižení těžce nesl, dokonce zvažoval sebevraždu, nicméně potom se naučil svoji invaliditu překonávat a angažoval se v pomoci postiženým. Postupně také začal přednášet a založil neziskovou organizaci „Life Without Limbs“ (doslova „život bez končetin“). Kromě přednášek vydal motivační knihy a DVD. Také si zahrál roli postiženého v americkém krátkometrážním filmu The Butterfly Circus.

 

Nu, a tak si v hlavě změnil nastavení,  otevřel své srdce Bohu, a dnes má překrásnou ženu a s ní dvě děti. Na první pohled to vypadá docela jednoduše, co říkáte?

Na internetu jsem si našla fotky jeho ženy a zůstala v úžasu. Z obrázku se na mne dívala žena, která by mohla být modelkou a na každém prstu mít desítky boháčů. Jenže ona si vybrala právě Nicka Vujicice.

Přemýšlela jsem, jak tato krásná žena musí být nádherná i uvnitř? A také, čím si ji ten tak zvláštní, „nedokonalý“ muž přitáhnul? Čím ji získal? A pak jsem si vzpomněla na text z Bible, který jsem nedávno četla:

Láska je nejvyšším darem

Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon.

Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všechno poznání, ano kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem.

A kdybych rozdal všecko, co mám, ano kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje.

Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá. Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy. Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy. Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá.

Láska nikdy nezanikne. Proroctví – to pomine; jazyky – ty ustanou; poznání – to bude překonáno. Vždyť naše poznání je jen částečné, i naše prorokování je jen částečné; až přijde plnost, tehdy to, co je částečné, bude překonáno. Dokud jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě, smýšlel jsem jako dítě, usuzoval jsem jako dítě; když jsem se stal mužem, překonal jsem to, co je dětinské. Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne.

A tak zůstává víra, naděje, láska – ale největší z té trojice je láska.

 

Tím, že Nick Vujicic uvěřil v Boha, získal LÁSKU. A tímto milujícím srdcem se umí dotknout srdce své překrásné ženy. A nejen to, svým konáním se dotýká srdcí i jiných lidí. Dotkl se i mého.

Myslím si, že toto je pravým smyslem našeho života, otevřít své srdce dokořán, abychom POZNALI  PLNĚ  A  ZÍSKALI  DAR  NEJVĚTŠÍ. A nemám na mysli náboženská dogmata, ani „toho“ Boha, který kvůli nám prý obětoval svého jediného syna na kříži. Mám na mysli božské síly, které v nás dřímají, jsou nám k dispozici, a když se jim otevřeme, najdeme radost, naplnění i lásku.

O tom, a ještě více pojednává moje nová eKniha, která se jmenuje „Prozradím ti, jak se chci (po)milovat, s podtextem Tajemství návratu Bohyně“. Skrze příběh v dávné minulosti jsem se podívala na to jak v současnosti prožívat sexualitu, vztahy a lásku, abychom začali tvořit lepší budoucnost pro všechny. Je určen každému, kdo stejně jako já, hledá, lidem, kteří jsou singl i zadaným, starým i mladým, mužům i ženám.

Také je o cestě k vlastní celistvosti a poznání božských energií mužských a ženských, o „vnitřním sňatku“ těchto sil a napojení na Zdroj tak, abychom uměli lásku dávat a žít, aniž bychom byli jen „dunící kov a zvučící zvon…“

 

http://namaste.cafeblog.hu/2016/09/20/nick-vujicic-lenyugozo-eloadasa-budapesten-az-elfogadasrol/

http://namaste.cafeblog.hu/2016/09/20/nick-vujicic-lenyugozo-eloadasa-budapesten-az-elfogadasrol/

 

Komentáře

Jsem vypravěčka a vyprávím příběhy, které mi diktuje sám život. Jsou v nich aspekty jak vnější - viditelné, tak i ty skryté, které jsem se naučila vnímat. A také jsem průvodkyní temnými údolími i nebeskými výšinami lidské sexuality. Můj příběh najdete zde>>

Zaujal vás můj článek? Chcete vědět více, například co nabízím?

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This